Legendarny klub wykluczony przez UEFA z europejskich pucharów

11.01.2017

Finalista Pucharu Europy Mistrzów Krajowych z 1966 roku i wielokrotny mistrz Jugosławii oraz Serbii, Partizan Belgrad, został wykluczony przez UEFA z udziału w europejskich pucharach na okres trzech lat.

Powodem takiej decyzji europejskiej federacji są ogromne zaległości finansowe klubu ze stolicy Serbii. Według informacji UEFA, Partizan jest zadłużony na dwa i pół miliona euro w opłatach ubezpieczeniowych i podatkowych w swoim państwie. Mimo wielokrotnych upomnień ze strony władz europejskiej piłki nożnej, 26-krotny mistrz kraju nie reguluje zaległości od czterech miesięcy.

Co ciekawe, z tego samego powodu Partizan był już wykluczony przez UEFA z europejskich pucharów w 2013 roku. W Europie funkcjonuje już więc jako recydywista, stąd też tym razem kara jest znacznie ostrzejsza. W założeniu ma ona więc sprawić, że klub wyciągnie wnioski i wreszcie zdecyduje się uregulować długi. 

W ostatnich kilku latach, kara wykluczenia z europejskich pucharów dotykała także m.in. Galatasaray, Bursaspor czy CFR Cluj. W dwóch ostatnich przypadkach również chodziło o zaległości finansowe, natomiast klub ze Stambułu nie dostosował się do regulacji UEFA dotyczących finansowego fair play. 

TUTAJ możesz przeczytać o możliwym transferze Johna Terry'ego do drużyny reprezentanta Polski 

ZGADNIJ, JAKIE WYNIKI PADŁY W TYCH MECZACH I WYGRAJ NAGRODY!
1/10

JUVENTUS - NAPOLI

0:0
1:1
0:1
1:0
Następne pytanie
Redakcja
Breaking
WIDEO: Guilherme strzela gola w meczu...